Facebook
„Vítejte na naší stránce surfkite.cz, která se zabývá moderními a poměrně netradičními sporty - windsurfingem a kiteboardingem“
NextPrevimg
Novinky
Hledáme
Hledáme24.11.2013

Chceš si přividělat? Nahrávat své příspěvky a podělit se s ostatními svými znalostmi kiteboardingu, nebo windsurfingu na tomto webu? Surfkite.cz hledá moderátory pro sekci windsurfing a kiteboarding. V případě zájmu piš na surfkite@email.cz .

Double Rip Stop - technologie šití kite

Double Rip Stop je moderní technologie šití, po které pak získává tkanina vyšší tržné pevnosti. Už v roce 2008 Cabrinha kite přišla s tímto materiálem ve svých modelech Convert/Vector. A v modelech pro rok 2014 už jsou od Cabrinhy takto ušité všechny kite. Následují ji značky jako je F-one a North Kiteboarding.


+ více
KTE SPAIN - Barcelona / Castelldefels

Poslední zastávka MINI Kitesurf Tour Europe proběhla ve Španělsku poblíž Barcelony. Soutěže se účastnilo 78 jezdců z deseti různých zemí, kteří mezi sebou konkurovali ve Freestylu a Course Racing. V závodech se však neúčastnili někteří polští závodníci, jako je Agnieszka Grzymska a Blazej Ozog, kteří se však na konec stejně vešlii v celkové klasifikaci Course Racing do první trojky ve svých kategoriích.


+ více
"Splinter" - Matt Elsasser Kitesurfing Alaia

Vyrobit si desku pro kitesurfing nemusí být tak složité, ale naučit se ji na vodě používat v podání triků jako předvádí Matt Elsasser se může mnohým z nás jen zdát. Podívejte se na video, kde Matt slepil několik kousků prkýnek. Zbrousil je, vyztužil skelným vláknem a pryskyřicí. Vznikl z toho kitesurf, který připomíná podobu spíše žehlicího prkna:-)


+ více
Jesse Richman: World Record Kiteboard Flying from 790ft

Mladý Havajec Jesse Richman a jeho polet z výšky kolem 240m. Údajně "rekord světa" a tím asi tedy nastavil laťku ostatním jezdcům jako jsou Nick Jacobsen, který skočil z lodního jeřábu, Murphyho (Marek Zach) se skoky ze skal a útesů a Rubena Lentenu se svým skokem na Tarifě.

Podívejte se však na všechny videa popořadě a každý ať si udělá svůj názor:-)


+ více
Závody PKRA - Fuerteventura kiteboarding GRAND SLAM 2013

Ze závodů PKRA Fuerteventura si Pavla Novotná odnesla více, nežli mnozí z nás mohli očekávat. Svých úspěchů totiž dosáhla nejen ve freestylu jak jsme zvyklí, ale i ve slalomu. Do slalomu se Pavla přihlásila dá se říct náhodně, protože na místo přijela s předstihem a to s cílem si před závodem zatrénovat. Nicméně se nechala ukecat s tím, že bude alespoň nějaká legrace. Nakonec se z legrace vyklubal docela náročný závod v silném poryvovém větru s nehezkými pády skoro všech účastnic.


+ více
PWA Freestyle World Cup Fuerteventura 2013

Fuerteventura opět ukázala, že je jedním z nejznámějším míst ve světě pro větrné a vodní sporty. Tento rok byl ze soutěže vypuštěn slalom, ale jezdci freestylu neměli pomalu žádnou možnost na odpočinek, protože se jela eliminace za eliminací. Hlavními soupeři v mužské kategorii byli Jose "Gollito Estredo 1. místo (Venezuela), Kiri Thode 2.místo (Nizozemí), Steven Van Broeckhoven 3. místo (Belgie). Finální výsledky mužů a žen najdete na stránkách PWA.


+ více
Závody PKRA - St.Peter Ording Kitesurf World Cup Freestyle 2013

Závody The Beettla Kitesurf World Cup 2013 čerstvě skončily. Pátek byl opravdu náročný den. Předpověď byla slibná, takže se dojížděly jednotlivé eliminace a hned na to začínal další závod double eliminace. To ve finále znamenalo 12hodin nepřetržitého freestylu a dokončení obou závodů. V single elimination vyhrála závod Karolina Winkowska (Polsko), která porazila svoji rivalku Giselu Paulido (Španělsko). Třetí pak zůstala Bruna Kejiya (Brazílie).


+ více
KTE Germany - Sylt

 

Před nedávnem proběhly v Německu další Racingové závody poháru Evropy MINI Kite Cup. Závodu se účastnilo 28 mužů a 7 žen. Větrné podmínky v době soutěže byly vyhovující, ale v některých rozjížďkách klesal vítr i pod 4m/s. Nedostatek větru způsobil také to, že se třetí den vůbec nesoutěžilo. Docela dobře si vedl Maks Zakowski, který vedl až do finálních rozjížděk, kdy ho z první pozice sesadil Francouz Nocher Maximese. Třetí pozici pak obsadil opět Francouz Olivier Dansin.


+ více
MS Formule Windsurfing Chorvatsko - Viganj 2013

Minulý týden skončily závody Mistrovství Světa ve Formula windsurfingu. Závod tento rok probíhal ve Viganji v Chorvatsku. Účastnilo se více jak 120 závodníků, kteří reprezentovali 26 zemí Evropy, Jižní Ameriky a Austrálie. Mezi nimi 11 Čechů. Než se začalo soutěžit podmínky k tréningu byly úžasné. Nicméně v době závodů už tomu tak nebylo. Panoval proměnlivý vítr, nebo jeho úplný nedostatek. Nejprve proběhlo rozdělení do dvou  kvalifikačních skupin (modrá a žlutá).


+ více
Závody PKRA - Marsala World Cup Freestyle 2013

Včerejším dnem skončily závody PKRA Marsala v Itálii. Větrné podmínky nebyli špatné, když foukalo, tak stálý vítr kolem rychlosti 7-10m/s. Jenže nedostatek větru v posledních dnech způsobil situaci, kdy se odjely závody obou kategorií jen v single elimination. V kategorii mužů jsme se bohužel ani nedočkali vítězné finální rozjížďky mezi Alexem Pastorem (ESP) a Youri Zoonem (NED), kteří nakonec oba skončili na prvním místě.


+ více
Kitesurfing - pravidla přednosti v jízdě.

Pro oživení přidávám pravidla přednosti v jízdě na vodě. Ačkoli je málo kdo dodržuje, protože v kite škole na delší vysvětlování není čas. Málo kdo si najde chvilku, aby pravidla podrobněji prostudoval, jak a co dělat při situaci kdy jde do vody a nebo se blíží další jezdec nebo loď, kterou by nejraději přeskočil:-).

Podívejte se na pár důležitých rad a obrázků. Nakonec video, čeho se vyvarovat.


+ více
Přihlášení
Video
VIMEO
brawz-worldchamp-...
VIMEO
Sri Lanka Freerid...
VIMEO
Liam Whaley - The...
Doporučujeme

Toplist

TOPlist

Nejnovější fotografie
img
Kite
Surfkite admin / 05.06.2013
img
Kite
Surfkite admin / 05.06.2013
img
Zimní winsurfing
Obelix / 31.03.2013
img
MČR Rozkoš 2012
Surfkite admin / 21.03.2013
img
MČR Rozkoš 2012
Surfkite admin / 21.03.2013
img
MČR Rozkoš 2012
Surfkite admin / 21.03.2013
img
Siesta MČR Rozkoš 2012
Surfkite admin / 21.03.2013
img
Surfkite admin / 20.03.2013